31 فروردین 1397 درباره ما - خیریه فرزندان رحمت

درباره خیریه فرزندان رحمت

انجمن خیریه فرزندان رحمت به عنوان یک سازمان مردمی از سال 1377 فعالیت خود را آغاز نموده و در سال 1389 با مجوز رسمی از اداره کل بهزیستی به شماره 1173 در قالب یک موسسه غیر انتفاعی _ غیر دولتی با انگیزه والای کمک به هم نوع و اقشار آسیب پذیر ، فعالیت همه جانبه خود را جهت حمایت و نگهداری از کودکان بی سرپرست ( ایتام ) و بد سرپرست بصورت تخصصی آغاز نمود .

انجمن خیریه فرزندان رحمت

سال تاسیس

انجمن خیریه فرزندان رحمت به عنوان یک سازمان مردمی از سال 1377 فعالیت خود را آغاز نموده و در سال 1389 با مجوز رسمی از اداره کل بهزیستی به شماره 1173 در قالب یک موسسه غیر انتفاعی _ غیر دولتی با انگیزه والای کمک به هم نوع و اقشار آسیب پذیر ، فعالیت همه جانبه خود را جهت حمایت و نگهداری از کودکان بی سرپرست ( ایتام ) و بد سرپرست بصورت تخصصی آغاز نمود .

فعالیت ها

این انجمن مراکز شبانه روزی نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست را در دو گروه سنی ۶ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال پسران دایر کرده و تنها مرکز سامان دهی کودکان کار و خیابانی استان آذربایجان شرقی نیز با همت این انجمن تاسیس شده است.
دامنه فعالیت انجمن خیریه فرزندان رحمت محدود به خود کودکان آسیب دیده نمی شود و در بسیاری موارد خانواده های این عزیزان نیز از خدمات حمایتی این موسسه برخوردار می شوند.

خلاصه فعالیت

کاری که ما انجام می دهیم

با همه اینها انجمن خیریه فرزندان رحمت با بیش از دو دهه فعالیت تخصصی در حوزه آسیب‌های اجتماعی کودک یکی از برندهای ملی در این عرصه و سند افتخار دیگری از فعالیت های خیریه در تبریز است؛ به ویژه این که این انجمن اولین مرکز شبانه روزی ساماندهی کودکان کار و خیابانی کشور را در تبریز دایر کرده است. اکنون با چنین پشتوانه ای کمر همت به برداشتن گام بلند دیگری برداشته ایم و بنا داریم با احداث ساختمان جدید مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و ساماندهی کودکان کار و خیابانی طبق پیشرفته ترین استانداردهای روز علمی، فصل جدیدی در فعالیت تخصصی حوزه آسیب‌های اجتماعی کودک رقم بزنیم. به لطف الهی و به یاری و همراهی تک تک شما عزیزان و تمامی انسانهای نیکوکار، آغوش امن و آرامی برای کودکان بی پناه شهر مان خواهیم بود؛ آغوشی که هر روز بزرگتر میشود.

موسس و رئیس هیت مدیره

رامین نوّابی، موسس و رئیس هیت مدیره انجمن خیریه فرزندان رحمت

مراکز شبانه روزی نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست (ایتام)

در حال حاظر بیش از 77 کودک و نوجوان به صورت مستمر و شبانه روزی در سه مرکز مستقل در حال نگهداری می باشند .

مرکز ولیعصر (12-18 سال ) در سال 1390 و مرکز آبرسان (6-12 سال ) در سال 1391 آغاز به کار نمود .

تعداد 17 نفر ازفرزندانمان ( با اتمام 18 سالگی ) در طی این سالیان از مراکز ترخیص شده و انجمن تلاش کرده تا با اسکان و ایجاد اشتغال برای این فرزندان در زیر مجموعه های انجمن خیریه فرزندان رحمت آینده ای درخشان ، سرشار از امید را برای آن ها رقم بزند .

 تنهامرکزمجاز شبانه روزی ساماندهی کودکان کار و خیابانی استان

ایجاد مرکز حمایتی _ آموزشی کودک و خانواده به عنوان تنها مرکز تخصصی ساماندهی کودکان کار و خیابانی در سطح استان در ابتدای سال 1395 و رسیدگی و ساماندهی بیش از 780 کودک کار و خیابانی با انجام اقدامات مختلف : منجمله اختصاص خودروی مهربانیو طراحی شده مخصوص شناسایی ،جذب و ساماندهی این کودکان با حفظ احترام ، منزلت و شان انسانی این عزیزان و برگزاری کلاس ها و دوره های روانشناسی و انجمن امورات مددکاری یکی دیگر از شاخه های فعالیت انجمن خیریه فرزندان رحمت در حوزه ی کودکان کار وخیابانی می باشد .

خدمات پزشکی انجمن خیریه فرزندان رحمت

در طی سالیان گذشته با عنایت به حمایت و همراهی مجموعه فوریت های پزشکی و آمبولانسی ناجی توانسته ایم در دو حوزه فرزندان ساکن در مراکز نگهداری و خانواده های مددجویان و بیماران بی بضاعت ، بیش از 75 مورد خدمات کلان پزشکی انجام یافته ( از قبیل عمل جراحی ، دیالیز ، بیماران دیابتیک و … ) به ارزش تقریبی بیش از 110 میلیارد ریال انجام دهیم .

موسسین و اعضای هئیت مدیره این انجمن که به صورت کاملا افتخاری در خدمت فرزندان رحمت هستند : مصمم اند تا با ارئه ی برنامه و راهکار های علمی _ تخصصی و با اتکا بر حمایت و مشارکت های مردمی ، این انجمن جایگاه واقعی خود را بیش از پیش در جامعه پیدا کرده و رفته رفته فرهنگ اعجاز انگیز زکات و حمایت از ایتام را در سطوح مختلف جامعه احیا ، نموده و با تاکید ویژه بر اصل شفافیت ، پاسخگویی و برنامه ریزی علمی تخصصی بتواند در نگهداری و ارتقا ، این کودکان در تمام رده های سنی ، اقدامات بنیادی و ثمر بخشی را به انجام برساند .

انجمن خیریه فرزندان رحمت همواره با هدف حفظ منزلت انسانی ایتام و کودکان بی سرپرست ، در تلاش است که آنان  شادمانه و امیدوارانه ، سالیان زندگی خود را در مراکز نگهداری گذرانده و علی رغم سرگذشت سخت و دشوارشان و محرومیت از مهر پدر و مادر ، مراحل رشد و بالندگی را با دیگر کودکان جامعه طی کنند .

این انجمن موسسه ای کاملا غیرانتفاعی و غیر دولتی می باشد و تنها مبلغ دریافتی این انجمن از دولت جمهوری اسلامی ایران ، فقط مبلغ یارانه کودکان است که پرداخت این مبلغ توسط سازمان بهزیستی انجام می گیرد .

حامیان مالی و معنوی انجمن خیریه فرزندان رحمت در تبریز

ما با حمایت شما عزیزان و سخاوتمندان توانسته ایم پروژه های سلامت و بهداشت، تحصیل و آموزش، خانه و خانواده و دیگر پروژه های بزرگ را انجام دهیم تا بتوانیم کمکی به نیازمندان کنیم.

تحت نظارت اداره کل بهزیستی کشور