8 مهر 1402 بزرگ ترین خیریه تبریز - خیریه فرزندان رحمت

بزرگ ترین خیریه تبریز

مردم تبریز از دیر باز با مفهوم خیریه آشنا هستند و از دیر باز در انجام کار های خیر پیش قدم بوده اند. در این مقاله می خواهیم شما را با بزرگ ترین خیریه تبریز و بهترین خیریه تبریز آشنا کنیم . خیریه ای که سهم به سزای در نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و همچنین خانواده های آنها دارد.

این در ذات انسان است که دوست دارد کارهای خیر برای کمک به دیگران و در راه خدا انجام دهد. و یا دوست دارد به هم نوع خود کمک کنید.چرا که حس کمک کردن و باز کردن گره از مشکلات دیگران یکی از لذت بخش ترین حس ها است که یک انسان می تواند تجربه بکند و بسیاری از ادیان الهی و یا حتی کشور های غربی کمک کردن و انجام کار های خیر توسط انسان را یکی از رفتارها و هنجار های ارزشمند قلمداد می کنند.

بزرگ ترین خیریه تبریز

یکی از بزرگ ترین خیریه ها در شهر تبریز انجمن خیریه فرزندان رحمت ( مرکز ساماندهی کودک و خانواده فرزندان رحمت ) انجمن خیریه فرزندان رحمت به عنوان یک سازمان مردمی از سال 1377 فعالیت خود را آغاز نموده و در سال 1389 با مجوز رسمی از اداره کل بهزیستی به شماره 1173 در قالب یک موسسه غیر انتفاعی _ غیر دولتی با انگیزه والای کمک به هم نوع و اقشار آسیب پذیر ، فعالیت همه جانبه خود را جهت حمایت و نگهداری از کودکان بی سرپرست ( ایتام ) و بد سرپرست بصورت تخصصی آغاز نمود . و همچنین خیریه فرزندان رحمت در سال 1402 به عنوان خیریه برتر استان شناخته و معرفی شده است .

موسسات خیریه و نحوه فعالیت آن ها

موسسات خیریه با هدف کمک رسانی تاسیس شده اند . این موسسات در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند برای مثال موسسات خیریه سالمندان ، موسسات خیریه کمک به بیماران ، موسسات خیریه کمک به خانواده های بی بضائت ، موسسات خیریه کمک به کودکان بد سرپرست و بی سرپرست و کودکان کار و … که هر کدام از این موسسات در حیطه شغلی و کاری خود کمک رسانی می کنند .

موسسات خیریه برای چه اهدافی تاسیس شده اند

موسسات خیریه با هدف ایجاد آرامش و رفاه بین خانواده های نیازمند تاسیس شده اند . این موسسات با کمک رسانی و انجام کارهایی همچون پخش پک های مناسبتی ، پخش پک های البسه ، پخش پک های لوازم التحریر و… در بین خانواده های نیازمند همچنین ایجاد کار آفرینی و اشتغال به مردم کک می کنند که هیچ پدر و مادری شرمنده فرزند خود نشود .

خیریه های شهر تبریز توسط چه نهاد هایی اداره می شوند

گاهی افراد نیکوکار شهر تبریز در قالب سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه به یاری نیازمندان یا حل برخی از مشکلات جامعه می پردازند از این قبیل موسسات می توان انجمن های حمایت از بیماران خاص ، انجمن های نگهداری از معلولین و سالمندان ، درمانگاه و بیمارستان های خیریه ، موسسات نگهداری و حمایت از ایتام و خیرین مدرسه ساز و کتابخانه ساز نام برد .

البته همه این سازمان و موسسات باید برای فعالیت های خود از وزارت کشور مجوز بگیرید .

چگونه می توانیم به موسسات خیریه کمک کنیم

کمک به موسسات و سازمان های خیریه می تواند به صورت نقدی و غیر نقدی و کمک رسانی های غیر مالی به صورت داوطلبانه از قبیل آموزش و مهارتی که دارید و ایجاد کار آفرینی برای افراد تحت حمایت خیریه صورت گیرد حتی می توانید به عنوان مددکار ، طراح گرافیست ، روانشناس و … باتوجه به مهارتی که دارید داوطلبانه با خیریه ها همکاری کنید .